Csakrák

 

Mi a csakra?
Szanszkrit eredetű szó, jelentése „kerék, örvény, vagy fénytölcsér.
 
Elnevezései: Testünk erőközpontjai, energiaközpontok, tudatossági fokozatok, kommunikációs központok.
 
A csakrák kivezetői a test elülső (érzelmi élet) és hátulsó részén(akaraterő) is megtalálhatók.
 
Mint ahogy elnevezéséből is érzékelhető, a csakrák forognak.  A csakrák, mint energiafelfogó állomások, transzformátorok és elosztói működnek.
 
Meghatározott forgásirányuk van. Felváltva forognak az óramutató járásával megegyező, vagy azzal ellentétes irányba. Ami azt illeti, vannak nézetkülönbségek ebben a témában. Egyesek azt állítják, hogy a férfiak és nők csakrái ellentétesen forognak egymáshoz képest, vannak, akik ezt ellenzik.
 
A csakra forgása közben szívóhatás keletkezik, mely behúzza az energiákat. „Amint kint, úgy bent”.  Információt szállítanak, ezáltal tapasztalásra, tanulásra szólítanak fel minket.  Ha jó úton haladsz, boldognak érzed magad. Ez alapján tudatosíthatod, ha a rossz utat választottad. Akinek a csakrái jó működnek, energiái szabadon áramolnak, az egészséges!
 
Az energiarendszer 3 összetevőből áll:
- Finomfizikai testek, energiatest (aura rétegei)
- Csakrák (energiaközpontok)
- Nadik, energiacsatornák.  (A nadi-(energia)mozgást jelent.  A nadik a pránát, az abszolút energiát vezetik az energiarendszerben.)
 
A leginkább 7 fő csakrát tartanak számon. A 7 fő energiaközponton kívül megkülönböztetünk a testen kívüli csakrákat is:
 
A földcsillagot, mely mély kapcsolódást eredményez a földdel, és a
lélekcsillagot, ami a lélek céljához kapcsol, ahhoz a feladathoz, amiért itt vagyunk.
Ezeket is csakraként tartjuk számon.
 
Ezen kívül több ezer mellékcsakrát, vagy nadit (vagy meridiánt) tartunk számon. Az Indiaiak szerint 72000, más források szerint 350000 is lehet belőlük. A nadik fontosabb kereszteződési pontjain jönnek létre a csakrák, és a melllékcsakrák. A mellékcsakrák kevesebb kereszteződésben alakulnak ki. Ezek fontosak a spirituális fejlődés szempontjából. Ahol a nadik találkozási pontja még kevesebbszer, hétszer jön létre, ott jön létre a kínai akupunktúrás pontok helye, ezeket minicsakráknak nevezzük.  14 fő meridiánon 327 ilyen pont van.  A csakrákon és a belőlük kiinduló meridiánokon áramlik az energia.
 
A csakrák összekapcsolódnak a gerinc mentén húzódó energiavonal segítségével, ez a susumna. Ez köti össze az eget és a földet. A susumnát két oldalról körülfonja az ida(hold) és a pingala(nap) energiája. Ezek is nadik.
 
Fontos megemlíteni a kundalini kígyót (erőteljes transzcendens energia,) a csakrák fontos kapcsolattartóját,  mely megfelelően aktiválva végigfut a gerincen és „életre kelti” az energiaközpontokat.  Egy összetekeredett kígyóhoz hasonlóan szunnyad a medencében, és arra vár, hogy felemelkedhessen. Ha bármely csakrában zárlat van, nem tud a földből érkező jin energia az univerzális mező jang energiája összekapcsolódni.
 
Ha a csakrák legátlódnak, az kihat testi, lelki és szellemi szintünkre  és viselkedésünkre egyaránt. Ha például az 1.csakra energiája gátolt, bizonytalanná válik a lábunk alatt a talaj. Továbbléphetünk a felsőbb csakrák megnyitásához, de ezzel csak bonyodalmakat okozunk magunknak. Nem lesznek stabil alapjaink a továbblépéshez. A Vörös energiából nagy mennyiségre van szükségünk ahhoz, hogy a földön tudjunk élni és ott megvalósítani feladatunkat. Akár tüneteink alapján, vagy belső érzéseink alapján is megállapíthatók csakráink blokkjai. pl: Gombóc a torokban(torokcsakra). Nyomás a mellkason, mintha ülne rajta valaki, vagy szívszorulást kapunk (szív csakra).